Простими словами про ПДВ або що таке ПДВ?
ПДВ – податок на додану вартість. Цей непрямий податок, він є всюди. Навіть, якщо ви купуєте і в чеку немає ПДВ, то він там точно є і хтось в ланцюжку вже заплатив. Тому цей податок дуже люблять фіскали, це податок , кошти за який поступають до бюджету щорічно, щомісячно, щодобово.
Як формується ПДВ- податкові зобов’язання (реалізація товарів і послуг) мінус податковий кредит (сума коштів яка формується при закупівлі товарів і послуг у платників ПДВ) дорівнює сума до бюджету. Наприклад, ви купили кулькову ручку для продажу вартість 100 грн,( де в тому числі 16,67 ПДВ 20%), продали за 140 грн (де 23,33 ПДВ 20%) = 23,33-16,67= 6,66 грн до сплати в бюджет.
З першого погляду все просто… але не в нашій державі.
Податковий кредит (в нашому випадку 16,67 грн)– це вхідна податкова накладна від вашого постачальника, яка повинна буди зареєстрована в реєстрі податкових накладних, інформацію по яку ви зможете подивитися у своєму кабінеті платника податку.
Податкове зобов’язання (в нашому випадку 23,33 грн)– це податкова накладна, яка виписуєтеся при вашій реалізації товарів і послуг вашому покупцю, але зареєструвати ви зможете якщо у вас буде реєстраційний ліміт на це дійство. (в нашому випадку більше 6,66 грн).
Що таке реєстраційний ліміт з ПДВ це (SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах - SНаклВид - SВідшкод – Sперевищ) він складетеся = податкова накладна отримана (податковий кредит)+сплачений ПДВ на митниці(якщо ви імпортер)+поповнення ПДВ рахунку (це окремий ваш рахунок, який відкривається, коли ви стаєте платником ПДВ)-податкова накладна (ваша реалізація)- бюджетне відшкодування (якщо ви подали на відшкодування із бюджету) – перевищення (це ваші помилки, чи щось не враховане в розрахунку ПДВ). Складно? Так, але це не рахуєтеся в ручну, цю інформацію ми дивимось в кабінете платника податку.
Вам не зареєструють податкову накладну, якщо ваше підприємство в критерії ризиковості, цей статус надає податкова https://cvp.tax.gov.ua/data/files/270790.pdf
Як ви побачили це доволі складний процес ведення бухгалтерського та податкового обліку. Пропоную Вам питання які трішки допоможуть для розуміння цього податку
1. Коли підприємство обов’язково стає платником ПДВ?
-якщо обсяг операцій протягом останніх 12 календарних місяців (це не календарний рік) сукупно перевищує 1 000 000 грн
2. Можуть бути ТОВ або ФОП платники єдиного податку - платниками ПДВ?
- Так, ТОВ і ФОП – платники єдиного податку 3 групи
3. З якого моменту суб’єкт господарювання буде вважатися платником ПДВ?
- З дати внесення запису до Реєстру платників ПДВ
4. Коли виникає ПДВ-зобов’язання?
- Коли платник ПДВ здійснює будь яку операцію (реалізацію покупцю товарів/послуг) на митній території України
5. Що буде якщо платника віднесли до ризикових?
- То будуть блокуватися всі податкові накладні та розрахунки коригування
6. Коли відкривається ПДВ – рахунок?
- При реєстрації платником ПДВ – автоматично відкривається розрахунковий рахунок у Казначействі.
7. Як поповнити рахунок ПДВ?
- Джерелом поповнення електронного ПДВ- рахунку зі збільшенням реєстраційного ліміту є надходження виключно з власного рахунку у банку
Сподіваюсь, що спрощена інформація про ПДВ була корисною, якщо у Вас є питання- будемо раді відповісти))
Ольга Цюра
+38 067 858 44 68 Viber, Telegram, WhatsApp