Блог Бізнес для початківців чи як почати свою справу.
Головна / Блог / Tilda – яка є нова альтернатива російському конструктору лендінгів?
26 червня 2024

Бізнес для початківців чи як почати свою справу.

Ольга Цюра (Радзівілл)
Засновниця «Радзівілл та партнери»

1.     Як розпочати бізнес.
Спершу потрібно мати ідею вашого бізнесу. Треба протестувати її та впевнитися, що для товару чи послуги є покупці і твій продукт виділяється чи має конкурентні переваги. Бажано зробити бізнес-план, який допоможе визначити майбутні
-Бізнес-цілі – чого ви бажаєте досягнути
-Конкуренти на вашому ринку товарів/послуг
-Споживачі ваших товарів/ послуг – хто вони, їх вік, місячний дохід, освіта, дозвілля
-Потреби – придбання або оренда обладнання, приміщення, матеріали, зарплата майбутніх працівників, податки і т.д.
-Собівартість вашого бізнесу (поточні витрати на виробництво та реалізацію продукції (робіт, послуг).
-Дохід – скільки ви плануєте отримати доходу та за який термін
2.     Потрібні гроші?
Щоб відкрити бізнес, потрібні кошти- придбання обладнання, оренда приміщення, заробітна
плата та багато іншого, що потрібно врахувати у вашому бізнес-плані.
Варіанти:
-Подати заявку на грант https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu
-Назбирати особисто або з вашими партнерами
-Взяти кредит в банку ( але в нашій країні процентна ставка занадто велика)
-Взяти позику у друзів чи родичів
-Знайти інвесторів. Інвестори – це люди, які пропонують гроші в обмін на володіння частиною вашого бізнесу, які будуть мати вплив на нього та частку прибутку.
3.     Як зробити все офіційно?
Щоб працювати офіційно треба оформити підприємницьку діяльність відкрити ФОП або ТОВ           ( докладно у статті https://blog.radzivill.net/1699868836435x447399265704607740 )
Згідно вашого бізнесу подивитися чи потрібні дозволи та ліцензії. В законодавстві України встановлено 33 види діяльності, для провадження яких необхідно отримати дозвіл – ліцензію.
-https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/222-19#Text
-https://vin.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/686483.html
-Ліцензії та дозволи https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/licenziyi-ta-dozvoli
-Виробництво та обіг окремих видів продукції (наприклад -Ліцензія на право зберігання пального, ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, ліцензія на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання спирту) https://guide.diia.gov.ua/thematic-area/vyrobnytstvo-ta-obih-okremykh-vydiv-produktsii
-Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dozvolu-na-rozmishchennia-zovnishnoi-reklamy-u-mezhakh-naselenoho-punktu-067abc26-388f-490f-9c21-426afaf16a75
Це невиключний список дозволів та ліцензій, але назараз, якщо ви не будете працювати з наркотичними, психотропними речовинами, тютюном, алкоголем, паливо мастильними матеріалами, зброєю, то скоріше ліцензії та дозволи вам не потрібні.
4.     Як і де продати свій товар чи послугу?
Знайди слова, які продають. Успішні компанії знаходять яскравий спосіб описати товар чи послугу, що пояснює, чому варто його купувати, вони зазвичай апелюють на людських емоцій.
Але треба знайти платформи та засоби де буде поширюватися інформація про ваш товар/послугу- зовнішня реклама, ОЛХ, facebook, instagram, google, ютуб,
Клієнти купуватимуть ваш товар/послугу у зручному для них місцях.
- Якщо це магазин чи косметичний салон, то Гарне місце дасть вам значні переваги: легко дістатися, під'їхати на автомобілі, дійти від найближчих будинків. Також за місцем можна прорахувати, чи будуть їздити в ваш магазин з інших мікрорайонів міста і хто саме буде приїжджати.
-Якщо це інтернет магазин то де розмішувати сайт продажів - ОЛХ, facebook, instagram, google
5.     Облік і контроль за грошима.
Приблизно третина компаній прогорає протягом своїх перших двох років, здебільшого через брак коштів або через не ведення обліку доходів та витрат.
Ви можете самостійно вести цей облік або залучити бухгалтера чи бухгалтерську компанію. ФОПи, згідно з законодавства, не зобов’язані вести бухгалтерський облік (є обмеження але їх не багато). Попри те, що ФОП звільнені від обов’язку ведення бухобліку, законодавство не забороняє їм низку своїх функцій, у тому числі й тих, що на підприємствах зазвичай покладено на бухгалтера, передати іншій особі. Це можуть бути, зокрема, функції ведення податкового обліку і подання податкової звітності замість ФОП. На нашу думку, в любому випадку у Вас повинен буди консультант з ведення бізнесу та ведення обліку, щоб уникнути зайвих проблем у веденні бізнесу.

Бажаймо Вдачі!
Будуть питання будемо раді відповісти )))
Ольга Цюра
+38 067 858 44 68 Viber, Telegram, WhatsApp